Warsztaty dla pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu.

Data: 20 maja, 2015

13 maja 2015 r. rodzice działający w szkolnym kole wolontariatu,, Pomocna dłoń”, Pani Lidia Brzezińska,  Joanna Szczuraszek wraz z uczniami klasy IB integracyjnej oraz wychowawcami Panią Barbarą Cnotliwą i Anną Wożniak , opiekunem szkolnego wolontariatu Panią Renatą Jelak – Henschel, przeprowadzili warsztaty dla pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu .

     W ramach spotkania,które odbywało się pod hasłem ,,O zdrowie dbamy, witaminy spożywamy”, uczniowie klasy IB recytując wiersze o tematyce prozdrowotnej  zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności . Mówiąc o prawidłowym trybie życia  pierwszoklasiści podkreślili jak ważna  dla zdrowia jest gimnastyka . Można ją wykonywać na wiele sposobów nawet przez naukę baletu lub tańcząc tzw.  taniec połamaniec , którego seniorów uczyły  dziewczynki z klasy IB.

    Kulminacyjnym punktem warsztatów było wspólne wraz z seniorami przygotowywanie wiosennych kanapek.

    Warsztaty dla seniorów będą miały charater cykliczny. W nowym roku szkolnym wolontariusze wraz z uczniami i  wychowawcami klasy IB planują wykonywanie jesiennych przetworów oraz słodkie wypieki.