Warsztaty cukierniczo-fryzjerskie w Zespole Szkół Usługowych

Data: 18 marca, 2017

W czwartek 16 marca 2017 roku uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Beatą Olszak oraz mamą Nikoli – panią Iwoną Doruch, wybrali się do Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim.

Celem naszej wizyty były warsztaty cukierniczo-fryzjerskie, które przeprowadzili dla nas uczniowie Zespołu Szkół Usługowych wraz z nauczycielkami – p. Emilią Szkudlarz i Katarzyną Guździoł. Dzieci podzielone zostały na dwie grupy. Jedna z nich zajęła się przygotowaniem ciasta, formowaniem,  wypiekiem oraz ozdabianiem kruchych ciasteczek, a także wyrobem cukierków marcepanowych; druga w tym czasie uczestniczyła w warsztatach fryzjerskich. Przy okazji warsztatów dowiedzieliśmy się o wielkanocnej tradycji obdarowywania się cukierkami, wykonanymi właśnie z marcepanu. Uczniowie i uczennice z ZSU wraz ze swoimi opiekunami, uwrażliwili dzieci na konieczność zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków, czyli dokładne umycie rąk przed przystąpieniem do pracy.

Po odbytych warsztatach fryzjerskich głowy chłopców i dziewczynek zdobiły przepięknie wykonane fryzury. Zwłaszcza dziewczynki mogły poszczycić się niebanalnie wykonanymi warkoczami czy kokami.

Na koniec naszego pobytu w Zespole Szkół Usługowych odbyła się degustacja przygotowanych przez dzieci wypieków, apetyt oczywiście wszystkim sprzyjał. Zadowoleni i pełni pozytywnych przeżyć wróciliśmy do szkoły.