Warsztaty biochemiczne

Data: 17 marca, 2015

Jak powstaje mydło? W jaki sposób zrobić musującą kulę do kąpieli? Odpowiedzi na te pytania już znają uczniowie klasy II b, którzy w miniony piątek uczestniczyli w warsztatach  biochemicznych. Dzieci dowiedział się jak wygadają bakterie i wirusy, które mogą znaleźć się na ludzkim ciele, w jaki sposób działa mydło i jak je produkowano tradycyjnymi metodami. Pani chemiczka przygotowała również dla wszystkich zestawy do samodzielnego wykonania musującej kuli do kąpieli. Drugoklasiści z zaangażowaniem i ciekawością przystąpili do zajęć praktycznych. Jak prawdziwi kandydaci na naukowców, ubrani w ochronne fartuchy i okulary, wykonywali polecenia prowadzącej zajęcia. Każdy zabrał do domu własnoręczni przygotowane, pachnące mydełko i kolorową kulę do kąpieli.