Walentynki w bibliotece dziecięcej

Data: 12 lutego, 2013

Uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią Beatą Olszak obchodzili Walentynki już 12 lutego, a to za sprawą pani Marioli Grabarczyk – kierowniczki Filii dla Dzieci Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Królowej Jadwigi. Na jej zaproszenie przybyliśmy tu z całą klasą oraz dwiema mamami uczniów, które zawsze chętnie nam towarzyszą – Justyną Wojciechowską oraz Hanną Wojciechowską.

W bibliotece czekała na nas moc niespodzianek, które przygotowała dla nas pani Mariola. Były więc serduszkowe puzzle – każde dziecko otrzymało połówkę papierowego serduszka i miało za zadanie odszukać kolegę lub koleżankę, która posiadała jej drugą część. Był też „serduszkowy deszcz” – zabawa polegała na pozbieraniu jak największej ilości rozrzuconych serduszek z papieru. Eryk, który pozbierał ich najwięcej został naszym „Walentynkiem”, natomiast Oliwia została klasową „Walentynką”. Inna zabawa polegała na przyporządkowaniu znanym postaciom z bajek ich partnerów, np. połączenie w parę Pięknej i Bestii, Shreka i Fiony, Rumcajsa i Hanki itp. Zabawa ta okazała się znakomitą powtórką literatury dziecięcej. Na zakończenie każdy uczeń wykonał swoją kartkę walentynkową, którą podaruje 14 lutego ukochanej osobie. Spotkanie zakończyło się słodkim akcentem – każde dziecko otrzymało walentynkową czekoladkę.

Przeprowadzone zajęcie bardzo spodobało się dzieciom oraz towarzyszącym mamom, wywołało wiele pozytywnych emocji, bo cóż jest ważniejsze niż MIŁOŚĆ! 🙂