„W szkle zaczarowane”

Data: 16 grudnia, 2015

Pod takim tytułem odbywa się wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej w sali konferencyjnej “N Klubu – Sztuka i Edukacja” przy ul. Królowej Jadwigi 10, którą mieli okazję obejrzeć uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią Beatą Olszak oraz mamą Kingi – panią Agnieszka Mazurowską. Po wystawie oprowadzał nas dyrektor Galerii – pan Cezary Janiszewski.

Zaprezentowane zostały na niej szklane prace uczniów szkoły Berufsfachschule Glas Lauscha z niemieckiej Turyngii: kolonie pięknych pingwinów cesarskich, flamingów, bocianów białych, niedźwiedzi polarnych, pająków, przedmiotów użytkowych, a także rysunków m.in. ptaków.

Następnie w sali głównej Galerii obejrzeliśmy  wystawę grafik Natalii Romaniuk, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych, obecnie wykładowcy uczelni pod tytułem  „De- rekonstrukcje tożsamości. Obraz w dobie mediów cyfrowych”.

Miłą niespodzianką na zakończenie naszego pobytu były wiatraczki, które osobiście wręczył dzieciom pan Cezary.

W drodze powrotnej do szkoły odwiedziliśmy ostrowski Rynek, na którym obecnie trwa Jarmark Bożonarodzeniowy, a jedną z jego atrakcji jest stajenka z żywymi zwierzętami, którą oczywiście odwiedziliśmy. Trochę zmęczeni lecz w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.