W świątecznym nastroju

Data: 17 grudnia, 2012

W piątek 14 grudnia uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią Beatą Olszak oraz dwiema mamami uczniów – p. J. Wojciechowską oraz H. Wojciechowską, odwiedzili Powiatową Galerię Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim, mieszczącą się przy ul. Wrocławskiej 3. Zajęcia poprowadziła pani Barbara Zabłocka – specjalistka ds. ekspozycyjnych Galerii, malarka.

W pierwszej części naszego spotkania dzieci zapoznały się z twórczością Marka Jakubka – malarza, profesora na wydziale malarstwa i rzeźby PWSSP we Wrocławiu. Jego prace wzbudziły wśród dzieci wiele emocji oraz zaskakujących skojarzeń.

Druga część zajęć okazała się bardzo twórcza. Uczniowie zainspirowani przez panią Basię tworzyli plakaty związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i przyjściem Gwiazdora. Wpierw wokół dzieci zapanował „artystyczny nieład”, ale jego efektem były bardzo pomysłowe prace plastyczne.

Na zakończenie zajęć wszyscy w dobrych humorach podziękowaliśmy pracownikom Galerii za miłe przyjęcie i obiecaliśmy, że jeszcze tu wrócimy.

W drodze powrotnej do szkoły obejrzeliśmy wystawę choinek na rynku, ustrojonych przez uczniów ostrowskich szkół.