W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Data: 29 grudnia, 2015

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie, działające przy naszej szkole koło wolontariuszy „Pomocna Dłoń” przygotowało jasełka, które mieli przyjemność obejrzeć licznie zgromadzeni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W przedstawieniu, pod kierunkiem pani Renaty Jelak-Henschel, uczniowie oraz rodzice nawiązali między innymi do istoty więzi rodzinnych oraz przestrzegli, że w pogoni za dobrami doczesnymi łatwo jest zatracić prawdziwe znaczenie Świąt. Na scenie nie zabrakło również postaci biblijnych, w roli Józefa z Nazaretu zadebiutowała szefowa naszego sekretariatu, pani Grażynka.

Wzorem lat ubiegłych, po przedstawieniu odbyło się śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych, jednak w tym roku w nieco odmienionej formie. Zorganizowane przez panie sprawujące opiekę nad Samorządem Uczniowskim klas 4-6, Magdalenę Kołodziej i Izabelę Gołdyn, wigilijne karaoke dostarczyło wszystkim wiele radości i pomimo braku śniegu i zimowego nastroju, pozwoliło poczuć magię nadchodzących Świąt.

Od wielu lat w naszej szkole organizowany jest konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową. W tegorocznej edycji nagrody równorzędne otrzymało 12 uczniów, którzy wzięli w nim udział. Zaprezentowane zostały również bajecznie kolorowe i nietuzinkowe wypieki zgłoszone
w „Konkursie Piernikowym”.

Na zakończenie oficjalnej uroczystości Pani Dyrektor Dorota Cieśla złożyła wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia. Po spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie udali się do swoich klas, by w bardziej kameralnym gronie złożyć sobie życzenia i usiąść przy wigilijnym stole.