W Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej

Data: 23 maja, 2013

W środę 22 maja uczniowie uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych plastycznie, prowadzonych w ramach projektu systemowego „Od dziś pracuję na swój sukces”, wraz z opiekunkami – Iwoną Szwarczyńską i Beatą Olszak odwiedziły Powiatową Galerię Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim. Na miejscu serdecznie powitał nas Cezary Janiszewski – dyrektor Galerii oraz Barbara Zabłocka – specjalista ds. ekspozycyjnych Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim – projektant, grafik komputerowy i scenograf.

Celem naszej wizyty było zapoznanie z twórczością Anny Szymanek – absolwentki  wrocławskiej PWSSP (obecnie ASP), która od 50. lat zajmuje się ceramiką, malarstwem i rysunkiem. Jest autorką 60 wystaw indywidualnych, uczestniczką około 250 prezentacji zbiorowych i około 100 plenerów. Jej prace znajdują się w zbiorach wielu galerii i muzeów w Polsce i poza jej granicami oraz w licznych kolekcjach prywatnych na całym świecie.

W drugiej części spotkania ze sztuką nasi „mali artyści”, pod czujnym okiem pani Basi, wykonali przepiękne prace inspirowane twórczością Anny Szymanek. Tematem prac były księżniczki w różnych odsłonach w wykonaniu dziewczynek oraz fantazyjne stworki wykonane przez chłopców. Rysunki naszych uczniów bardzo spodobały się prowadzącej zajęcia, a pan Cezary nie omieszkał zaprosić nas na kolejne spotkania. Wybierzemy się na pewno!