W miesiącu grudniu miało miejsce rozstrzygnięcie kilku konkursów plastycznych.

Data: 1 lutego, 2022

Filia nr 7 Biblioteki Publicznej w Ostrowie zaprosiła uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. “Legendarny Ostrów oczami dzieci”. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić 18 osób w trzech kategoriach: uczniowie klas I-III, IV-VI, VII-VIII. W kategorii klas I-III, I miejsce zajęła uczennica klasy Ic – Magdalena Kaczmarek. Główną nagrodą w konkursie była przygotowana przez wydawnictwo Biblioteki publikacja pokonkursowa, zawierająca wiersz pani Eugenii Zawidzkiej “Legenda o Ostrowie Wielkopolskim” wraz z nagrodzonymi pracami plastycznymi LAUREATÓW. 

Natomiast w ostrowskiej Mediatece  nastąpiło rozstrzygnięcie II edycji konkursu “Mediateka na filmowo”. Konkurs miał zasięg powiatowy i był przeznaczony dla trzech grup: I – uczniowie szkół podstawowych, klas I – III (część plastyczna); II – uczniowie klas IV-VIII (recenzja filmowa); III – uczniowie szkół średnich i dorośli (recenzja filmowa). Spośród wszystkich prac plastycznych uczestników konkursu z klas młodszych, którzy zaprezentowali swojego ulubionego bohatera filmowego, wyłoniono laureata I miejsca, którym okazał się uczeń klasy I c –Antoni Krupka. 

Również w grudniu, w Centrum Aktywności Lokalnej w Ostrowie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród laureatom oraz wyróżnionym uczestnikom konkursu plastycznego pt.: „Eko –pocztówka z wakacji”, organizowanego przez RZZO Sp. z o.o. w Ostrowie. Z klasy Ic wyróżnienia otrzymały uczennice: Katarzyna Tomaszewska i Barbara Wachowiak. Serdecznie gratulujemy zarówno laureatom, jak i wyróżnionym uczestnikom konkursów z klasy 1c.