W „Galerii 33”

Data: 16 czerwca, 2013

 W środę 12 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych plastycznie, prowadzonych w ramach projektu systemowego „Od dziś pracuję na swój sukces”, wraz z opiekunkami – Iwoną Szwarczyńską i Beatą Olszak odwiedziły „Galerię 33” mieszczącą się przy ul. Wiosny Ludów 17.

Celem naszej wizyty było zapoznanie się z twórczością Stanisława Hałaczka oraz Marii Gowarzewskiej. Po Galerii oprowadzał nas Szymon Wojtak – młody artysta plastyk, asystent kuratora wystaw oraz jego pomocnik, dwunastoletni Kuba.

 Po oglądnięciu prac wyżej wymienionych artystów, pod czujnym okiem pana Szymona, dzieci inspirowane wystawionymi pracami przystąpiły do twórczej pracy. Wybraną przez siebie techniką (dominowały pastele olejne) wykonały przepiękne obrazy przedstawiające m.in. kwiaty, krajobrazy, architekturę. Nie zabrakło również abstrakcji.

Na zakończenie wszyscy młodzi artyści wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie. Pełni artystycznych przeżyć powróciliśmy do szkoły.