VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cuda na kiju”

Data: 27 stycznia, 2014

VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cuda na kiju” został rozstrzygnięty w czwartek, 23 stycznia 2014 r. Ciekawe dzieła młodych artystów są wyeksponowane w Galerii „Pędzelek” Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie. Na konkurs nadesłano 182 prace ze szkół i placówek oświatowych z powiatu ostrowskiego oraz z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzezinach koło Kalisza. Oceniali je: dr Lidia Głazik – rzeźbiarka z Ostrowa, która na co dzień pracuje w kaliskiej filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz malarz Szymon Wojtak z Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim, absolwent Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu. Jury postanowiło przyznać 24 równorzędne nagrody oraz 39 równorzędnych wyróżnień w kategorii klas I-III, IV-VI, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Organizator postanowił również przyznać 12 nagród Galerii. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom gratulowała dyrektor MDK w Ostrowie Wielkopolskim, Anna Torz. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych nie zabrakło również uczniów naszej szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nagrody:

– Anna Żywica 8 lat – Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wlkp., n-lka: Elżbieta Skrzypek,

– Paweł Sztucki 9 lat – Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wlkp., n-lka: Paulina Dobrzyńska

Wyróżnienia:

– Maria Kubacka 8 lat- Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, n-lka: Anna Karpińska,

– Lena Dąbrówka 8 lat – Ostrowskie Centrum Kultury w Ostrowie Wlkp., n-lka: Anna Wikło