VII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cuda na kiju”

Data: 24 stycznia, 2013

VII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cuda na kiju” został rozstrzygnięty w czwartek, 10 stycznia. Niepowtarzalne dzieła, będące wytworem dziecięcej wyobraźni, można oglądać w Galerii „Pędzelek” Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie. W tegorocznej edycji prace nadesłane na konkurs oceniało dwuosobowe jury: dr Lidia Głazik – pracownik naukowy WPA UAM w Kaliszu oraz Szymon Wojtak – absolwent WPA UAM w Kaliszu. Na konkurs nadesłano 248 prac ze szkół i placówek oświatowych powiatu ostrowskiego oraz z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzezinach koło Kalisza. Jury postanowiło przyznać 23 równorzędne nagrody oraz 21 równorzędnych wyróżnień. Ponadto organizator postanowił przyznać 17 nagród Galerii Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek”. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom gratulowała dyrektor MDK w Ostrowie Wielkopolskim, Anna Torz. Cieszymy się z osiągnięć uczniów naszej szkoły, którzy w kategorii wiekowej: szkoły podstawowe klasy I-III otrzymali pięć wyróżnień. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyróżnienia:

– Sara Tanaś 7 lat- Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, n-lka: Anna Karpińska

– Dominik Rosik 7 lat- Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, n-lka: Anna Karpińska

– Nadia Sikorska 7 lat- Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, n-lka: Anna Karpińska

– Maria Kubacka 7 lat- Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, n-lka: Anna Karpińska

– Kinga Maciaszek 7 lat- Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, n-lka: Elżbieta Skrzypek

Nagrodę Galerii ,,Pędzelek” otrzymał uczeń klasy II SP 5 Mateusz Luciński, reprezentujący MDK.