VII Ostrowski Dzień Recyklingu

Data: 11 czerwca, 2017

6 czerwca 2017 roku na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Piaski-Szczygliczka” miał miejsce VII Ostrowski Dzień Recyklingu, zorganizowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski. Jego celem jest kształtowanie świadomości dzieci z zakresu racjonalnej gospodarki odpadami oraz propagowanie zasad zdrowego stylu życia. Do udziału w tejże akcji zaproszeni zostali uczniowie klas II szkół podstawowych wraz z opiekunami. Naszą szkołę reprezentowała klasa 2a z wychowawczynią Beatą Olszak. W opiece nad dziećmi pomagały także mamy –  Anna Sikorska i Agnieszka Kucharska.

Na uczniów czekało wiele atrakcji. Były więc eko-puzzle, eko-krzyżówki, labirynty, kolorowanki, drewniane puzzle. Dodatkowo każda szkoła wystawiała drużynę do konkurencji punktowanych: rzut do kosza, ekologiczne kalambury, nawlekanie nakrętek oraz przygotowywała ekologiczny transparent.

Podczas spotkania miało również miejsce podsumowanie konkursu „Listy dla Ziemi”.

W kategorii klas I-III listy napisane zostały pod kierunkiem Beaty Olszak, natomiast w klasach IV-VI pod kierunkiem Marii Baranowskiej oraz Donaty Malinowskiej-Reszel. 

Wyniki przedstawiają się następująco:

klasy I-III

I miejsce – Martyna Majda

II miejsce – Maja Chmielecka

III miejsce – Amelia Kalina

Klasy IV-VI

I miejsce – Kinga Maciaszek

II miejsce – Anita Maciaszek

III miejsce – Adam Grobelny

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia: Martyna Guzikowska, Nadia Kucharska, Zosia Sołtysiak, Miłosz Walczak, Weronika Sołtysiak, Katarzyna Binek, Aleksandra Skoczylas, Ewelina Hurna.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Kolejne spotkanie już za rok.