VI Powiatowy Konkurs Plastyczny z cyklu Święta tuż, tuż… Kolejne sukcesy naszych uczniów!

Data: 14 grudnia, 2018

„Mędrcy Świata” to tytuł tegorocznej edycji VI Powiatowego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim. Co roku, z dużym zaangażowaniem i radością dzieci i młodzież naszej szkoły wykonują   prace różnorodnymi technikami plastycznymi, a ich wyjątkowość stanowi przede wszystkim tematyka wprowadzająca nas w klimat zbliżających się świąt, która ma utrwalić niepowtarzalne, wręcz magiczne obrzędy religijne i świąteczne. Uroczysta gala miała miejsce 10 grudnia 2018 roku w Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 Urszula Twardowska przywitała zaproszonych gości: Radnych Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Joannę Lisiak, Damiana Grzeszczyka, przewodniczącego Rady Osiedla nr 9 Romana Malujdę, członków jury, laureatów konkursu, rodziców oraz nauczycieli. Do tegorocznej edycji zgłoszono pięćset czterdzieści osiem prac plastycznych. Komisja w składzie: Ewa Malarczyk – artysta plastyk, Renata Sikora – animator kultury nagrodziła i wyróżniła 44 młodych artystów. Komisję konkursową zachwyciły przepiękne obrazy, w których widać było dziecięcą wrażliwość, kreatywność i pomysłowość. Autorzy najlepszych prac zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami, a nauczyciele przygotowujący uczniów podziękowaniami. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii klas I-III

I miejsce Pola Noculak klasa I a – nauczyciel przygotowujący: Beata Olszak

W kategorii klas IV- VIII

I miejsce Joanna Różanek  klasa IV d – nauczyciel przygotowujący: Anna Karpińska

Wyróżnienie w kategorii IV – VI

Jakub Zieleziński klasa VI b – nauczyciel przygotowujący: Beata Olszak