V Warsztaty z Artystką “KOLOROWY SAMOCHODZIK”

Data: 7 października, 2013

Tegoroczna edycja warsztatów z Artystką, organizowana przez Automobilklub Ostrowski, przyjęła formę konkursu dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z Ostrowa Wielkopolskiego. Warsztaty miały charakter rzeźbiarsko-ceramiczny oraz plastyczny. Uczestnicy konkursu rzeźbiarskiego zostali zaproszeni do Pracowni Artystycznej UNIKAT, gdzie pod okiem artystki rzeźbiarki Agnieszki Lisiak ,,Skórki” inicjatorki projektu, powstały fantastyczne prace w glinie. Oryginalne samochodziki zostały wypalone w piecach elektrycznych oraz w piecu plenerowym na ostrowskim Rynku. Następnie kreatywni uczniowie szkliwili kolorowymi szkliwami swoje dzieła. W tym samym czasie w ostrowskich szkołach powstały prace plastyczne, wykonane przez uczniów na zajęciach plastycznych, pod okiem nauczycieli.

Końcowy efekt był prezentowany na uroczystej wystawie w Galerii 33.

Sprawozdanie z podsumowania konkursu przygotowała Maja Krawczyk, uczennica klasy II.

“W piątek 4 października 2013 r., w Galerii 33, znajdującej się na ulicy Wiosny Ludów 17, odbył się finał konkursu rzeźbiarsko – ceramicznego i plastycznego na najciekawszą pracę pod tytułem “KOLOROWY SAMOCHODZIK”. Prace dzieci były fantastyczne: kolorowe, wesołe, pomysłowe i estetycznie wykonane. W konkursie brali udział także uczniowie z mojej szkoły oraz klasy, odnieśli ogromny sukces. Nasze wychowawczynie ucieszyły się z osiągnięć swoich podopiecznych. Ja cieszyłam się także, a ich prace bardzo mi się podobały”.

W konkursie rzeźbiarsko- ceramicznym:

W kategorii klas I-III

I miejsce Marysia Kubacka, klasa II c – opiekun Anna Karpińska

II miejsce Josh Ashaolu, klasa III a – opiekun Anna Dorociak

W kategorii klas IV-VI

I miejsce Ewa Krawczyk – opiekun Iwona Szwarczyńska

W konkursie plastycznym:

W kategorii klas I-III

I miejsce Dominik Rosik, klasa II c – opiekun Anna Karpińska

II miejsce Aleksandra Grzela, klasa II a – opiekun Beata Olszak

W kategorii klas IV-VI

II miejsce Aleksandra Sołtysiak, klasa V – opiekun Iwona Szwarczyńska