V Powiatowy Konkurs Plastyczny klas I-III ,,Świat dziecka w obrazach” pod patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego

Data: 28 listopada, 2012

Dnia 27 listopada 2012r., w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Świat dziecka w obrazach”. Honorowy patronat nad konkursem objął Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem ,,Szczęśliwa rodzina – szczęśliwy świat” i nawiązywała tematyką do roku Janusza Korczaka. Formułując cele konkursu pragnęliśmy zwrócić uwagę, że dzieci są ludźmi i posiadają prawo do miłości, szacunku oraz godnego traktowania, a te potrzeby powinna zaspokajać każda rodzina. Dzieci trafnie odczytały temat i w swoich pracach ukazały najgłębsze uczucia miłości w rodzinie, radość z poświęconego im przez rodziców czasu, wspólne przeżycia oraz wspomnienia. Podsumowanie konkursu swoją obecnością uświetnili Jarosław Urbaniak Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, członkowie jury: Helena Sawicka, Lidia Syryńska, Czesław Woś, Dyrektor Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej Cezary Janiszewski, Iwona Szwarczyńska oraz przewodnicząca Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 5 Agnieszka Milewska, absolwentka naszej szkoły Karolina Treska, laureaci konkursu wraz z opiekunami. Zaproszeni goście przywitani zostali przez dyrektora szkoły Dorotę Cieślę. Wyniki konkursu oraz pracę jury zaprezentowały koordynatorki konkursu: Anna Karpińska, Irena Treska, Beata Olszak.

W V edycji konkursu udział wzięło 37 szkół podstawowych z terenu powiatu ostrowskiego. Nadesłano 662 prace wykonane pod kierunkiem 98 nauczycieli. Jury wytypowało 15 prac do nagród, 17 prac do wyróżnień oraz 2 prace do nagrody dodatkowej. Laureaci otrzymali nagrody z rąk Pana Prezydenta oraz dyrektora szkoły. Podsumowanie konkursu umilili uczniowie klas II i klas III, prezentując program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawców: Anny Dorociak, Anny Roszak, Beaty Grzędy, Ireny Treski.

Wielką niespodzianką V jubileuszowej edycji konkursu był wernisaż prac artystycznych wykonanych przez ostrowskich artystów plastyków Helenę Sawicką, Lidię Syryńską, Czesława Wosia, Iwonę Szwarczyńską oraz utalentowaną studentkę edukacji artystycznej Karolinę Treskę. Wystawa była udostępniona do zwiedzania w ciągu dwóch dni, zarówno uczniom jak i rodzicom oraz wszystkim zainteresowanym tematem sztuki.