V MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O ZDROWIU ,,WARTO ŻYĆ ZDROWO”. SUKCES UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5!

Data: 17 kwietnia, 2012

Uczniowie z dziewięciu ostrowskich szkół podstawowych przystąpili do turnieju wiedzy o zdrowiu, który odbył się dnia 17 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 6. Trzyosobowe drużyny, składające się z uczniów klas trzecich, zmagały się z różnorodnymi zadaniami. Począwszy od wiedzy ogólnej o zdrowiu, przez ćwiczenia zręcznościowe, umiejętność rozpoznawania produktów żywnościowych oraz przyborów lekarskich, kończąc na prezentacji hasła promującego zdrowie oraz pokazie ćwiczeń gimnastyki porannej. Uczniom towarzyszyły wielkie pozytywne emocje i świetna zabawa. Komisja konkursowa oceniła efekty pracy poszczególnych drużyn i przyznała nagrody zwycięzcom.

Nagrody i dyplomy wręczyła uczniom Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Marlena Maląg oraz Dyrektor SP nr 6 Pani Małgorzata Pakuła.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III e: Zofia Kaszyńska, Zofia Kempińska, Joanna Skoczylas, pod opieką Anny Karpińskiej. Dziewczynki zajęły II miejsce.

I miejsce zajęła SP nr 6

II miejsce zajęła SP nr 5

III miejsce zajęła SP ,,EDUKATOR”

Serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności uczennicom klasy III!