Urodziny Kubusia Puchatka

Data: 6 listopada, 2017

„Urodziny Kubusia Puchatka” to kolejna impreza biblioteczna skierowana do uczniów z grupy Rocznego Przygotowania Przedszkolnego.

Celem zajęć było: rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci • poznanie postaci i przygód Kubusia Puchatka • kształtowanie pozytywnego stosunku do książek • utrwalenie wiadomości z przeprowadzonych zajęć poprzez zabawę • kształtowanie umiejętności właściwego słuchania i wykonywania poleceń

Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania uczniów z historią Kubusia Puchatka, oraz złożenia życzeń urodzinowych w imieniu wszystkich dzieci. Następnie dzieci dmuchały świeczkę z tortu urodzinowego Kubusia Puchatka, który przygotowany został specjalnie  na tę uroczystość z ”jabłek”. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Kubuś Puchatek i wielka nawałnica”, a następnie odpowiadały na zadawane pytania do tekstu.

Spotkanie zakończyło się kolorowaniem portretu Kubusia Puchatka i poczęstunkiem smacznego i zdrowego torcika urodzinowego. Oczywiście nie obyło się bez wspólnych zdjęć.