ul. prof. Kaliny…, ale dlaczego?

Data: 9 października, 2017

W naszej szkole krzewimy wśród uczniów nie tylko mądrość, ale i poczucie patriotyzmu. Ważny jest dla nas każdy jego wymiar. Właśnie dlatego staramy się rozwijać u naszych uczniów świadomość przeszłości własnej okolicy.

W piątek, 6 października uczniowie, którzy biorą udział w innowacji pedagogicznej pt. „Zagrajmy w Ostrowie” mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie historii naszego miasta. Po lekcjach udali się oni wraz z opiekunami, Panią Izą Gołdyn i Panem Arkiem Majem, do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i tam uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Patroni naszych ulic”. Zajęcia dotyczyły przede wszystkim najważniejszych postaci związanych z naszym miastem. Uczniowie musieli zapamiętać jak najwięcej wartościowych informacji, ponieważ były one potrzebne w drugiej części spotkania. Po powrocie do szkoły czekały na nich zadania warsztatowe, których efekty będziemy mogli przedstawić w murach naszej szkoły. Na razie nie zdradzamy niespodzianki.

Po pracowicie spędzonych godzinach nie mogło zabraknąć nagrody w postaci rozgrywek planszówkowych w świetnej atmosferze. Należy bowiem pamiętać, że uczestnicy innowacji przygotowują grę planszową, dotyczącą naszej szkoły i miasta.

Kolejne fotorelacje z działań projektowych już wkrótce!