UDZIAŁ W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA

Data: 5 października, 2014

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do największej akcji ekologicznej Sprzątanie świata.  Tym roku kampania miała na celu zwrócenie uwagi na to, iż każdy ma wpływ na środowisko, chociażby poprzez segregację odpadów, ale także unikanie ich tworzenia.

Uczniowie klas młodszych odbyli w czasie godzin wychowawczych pogadanki oraz wzięli udział w ciekawych zajęciach poświęconych ochronie środowiska, akcjom ekologicznym i segregacji odpadów, natomiast uczniowie klas VI wyruszyli wraz z wychowawcami w teren i posprzątali odcinek chodnika od marketu Leclerc aż do parku Bractwa Kurkowego oraz teren samego parku. Zebranych zostało kilkanaście worków śmieci, a także kilka odpadów wielkogabarytowych (w tym lodówka i fragmenty mebli), bowiem okolice Bractwa Kurkowego stały się dla niektórych mieszkańców miejscem, w którym można pozbyć się śmieci.

Po tej akcji z pewnością uczniowie biorący w niej udział zastanowią się, zanim rzucą na ziemię papierek po gumie czy puszkę po napoju.