Udział Szkolnego wolontariatu w Uroczystości Miejskiej Misterium Męki Pańskiej.

Data: 29 marca, 2015

Dnia 28 marca zarówno uczniowie, jak i rodzice działający w szkolnym kole wolontariatu “Pomocna Dłoń”, aktywnie włączyli się w ogranizowaną w naszym mieście uroczystość “Misterium Męki Pańskiej”. Rodzice nie tylko pomagali w organizowaniu uroczystości, również odgrywali główne role:  Pani Lidia Spigiel wcieliła się w rolę Matki Boskiej, Pan Marek Szczuraszek oraz Pan Spigiel odgrywali rolę legionistów. Pozostali wolontariusze Panie Lidia Brzezińska, Małgorzata Sobczak, Joannna Szczuraszek oraz koordynator szkolnego wolontariatu były odpowiedzialne za dopasowanie kostiumów oraz  charakteryzację aktorów, szczególnie postaci Pana Jezusa.

Dla wszystkich wolontariuszy było to ogromne przeżycie, uczestnicząc od strony kulis w tak ważnej uroczystości, wspólnie z aktorami łączyliśmy się z ich obawami, lekką tremą a zarazem radością, że możemy wspólnie z nimi uczestniczyć w Misterium.