Uczniowie naszej szkoły na przedstawieniu pt. “Historia zaginionego Papierka”

Data: 12 marca, 2013

5 marca 2013 r. uczniowie klas I i II naszej szkoły, wraz z wychowawcami oraz Panią Dyrektor zostali zaproszeni przez Pana Prezydenta Miasta Jarosława Urbaniaka do Ostrowskiego Centrum Kultury na widowisko teatralno –  ekologiczne  pt. “Historia zaginionego Papierka”.

Aktorzy wcielili się w role trojga sympatycznych przyjaciół: butelki z rodziny arystokratów, lalki Zuzi i zaradnego szczurka, poszukujących tajemniczego Papierka. Bohaterowie wprowadzili widzów w tematykę proekologiczną, uświadamiając dzieci, jak ważna dla środowiska przyrodniczego jest dbałość o otoczenie: segregowanie odpadów, oszczędność wody i energii, walka z zanieczyszczeniami. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spektaklu, ucząc się zasad ekologii, poprzez zabawę z aktorami. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że Pan Prezydent  sprawił nam wszystkim radość, zapraszając na edukacyjną opowieść oraz częstując dzieci cukierkami na powitanie.