Uczniowie naszej szkoły laureatami VII Powiatowego Konkursu Plastycznego z cyklu Święta tuż, tuż…

Data: 11 grudnia, 2019

Święta Bożego Narodzenia stały się inspiracją do zorganizowania już po raz siódmy Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Cud nocy betlejemskiej” z cyklu Święta tuż, tuż…”.  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Rada Osiedla nr 9. Młodzi artyści dzięki nieograniczonej wyobraźni, za pomocą środków malarskich, rysunkowych, graficznych przedstawili własną interpretację tematu. W gronie jurorów oceniających prace znaleźli się profesjonaliści jak również artyści: pani Ewa Malarczyk oraz pani Renata Sikora. Na tegoroczną edycję wpłynęło 512 prac z których komisja nagrodziła i wyróżniła 40 młodych artystów, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VIII. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 grudnia 2019 roku w  Szkole Podstawowej nr 7. Dyrektor szkoły Urszula Twardowska przywitała zaproszonych gości: Radnego Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Damiana Grzeszczyka, przewodniczącego Rady Osiedla nr 9 Romana Malujdę, członków jury, nagrodzonych uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Uroczystość uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7, którzy to wprowadzili zaproszonych gości w świąteczny nastrój. Autorzy najlepszych prac zostali uhonorowani nagrodami. Koordynatorami konkursu były  Violetta Lebda i Elżbieta Bachorska. 

Laureatami konkursu zostali:

W klasach I-III

Nagroda Weronika Wilczyńska klasa II c – op. Anna Karpińska

W klasach IV-VIII

Nagroda Maja Witoń klasa VII b – op. Beata Olszak

Wyróżnienie Allan Szczuraszek klasa VI b- op. Iwona Szwarczyńska