Uczennica SP 5 Mistrzem Ortografii 2014.

Data: 13 czerwca, 2014

 W poniedziałek 9 czerwca w Forum Synagoga odbyło się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników XVI edycji Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII 2014 i Ostrowskiego Dyktanda 2014.

Konkurs organizowany przez pod patronatem Prezydenta Miasta oraz Rady Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk. Adresowany był do uczniów klas II –III i IV-VI szkół podstawowych oraz do uczniów gimnazjów. W I etapie udział wzięło około 1000 uczestników.

Na uroczystość laureaci zostali zaproszeni wraz z rodzicami, opiekunami i dyrektorami szkół. Wszystkich gości powitały panie: Dorota Cieśla Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Anna Galant Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6. Laureaci konkursu otrzymali nagrody wręczane przez Marlenę Maląg Zastępcę Prezydenta Miasta oraz prof. Andrzeja Markowski ego Przewodniczącego Rady Języka Polskiego w Warszawie.

Mistrzem Ortografii 2014 na poziomie klas II – III szkoły podstawowej została Aneta Mielcarek ze Szkoły Podstawowej nr 5 z klasy IIIa – opiekun Anna Dorociak, a w kategorii klas IV – VI tytuł Mistrza Ortografii 2014 przypadł Marii Śmigiel ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Natomiast Mistrzem Ortografii 2014 na poziomie gimnazjum została uczennica Kinga Marciniak z Gimnazjum w Jankowie Przygodzkim.

Całość uroczystości uświetnił występ chóru „Gama” i solistek ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim. Ogromny aplauz publiczności zdobyli także grający na perkusji czwartoklasista Jakub Majchrzak oraz sześcioletni recytator Jan Gąsiorek z klasy I a.