Tydzień Integracji  2018/2019- NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ NORMALNA SPRAWA!

Data: 17 grudnia, 2018

Jak co roku w naszej szkole organizowane są dni, w których uświadamiamy całą społeczność szkolną na czym polega integracja, bycie razem bez względu na naszą niedoskonałość. Obchody rozpoczęliśmy  26 listopada zawieszając na wejściu szkoły kolorowy napis „INTEGRACJA” wykonany przez klasy integracyjne. Na korytarzach szkoły zawisły wielkie arkusze papieru z prośbą, aby uczniowie, pracownicy szkoły oraz goście dokończyli zdanie „BYCIE RAZEM TO…”. Wszyscy bardzo chętnie dołączyli do tworzenia wspólnej mapy myśli i do końca tygodnia nie było już wolnego miejsca.

27 listopada, we wtorek w godzinach popołudniowych dla wszystkich klas integracyjnych odbyły się zajęcia sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego: Panią Violettę Szymczak oraz Pana Przemysława Bendkowskiego, które z roku na rok cieszą się  coraz większą popularnością, co widać po zgłoszonej się liczbie chętnych, aż 120 osób. Równolegle na stołówce naszej szkoły toczyły się rozgrywki gier planszowych, które zgromadziły prawie 70 osób. Wszyscy, zarówno dzieci, jak i rodzice mieli okazję spędzić miło czas i lepiej się nawzajem poznać.

Ponadto w tym roku uczniowie na godzinach wychowawczych zobaczyli filmy z  Miłoszem Broniszem w roli głównej- 14 letnim chłopcem z Poznania, który ma fokomelię.  Udowodnił nam, że niepełnosprawność to całkowicie normalna sprawa, a Jego życie jest pełne wrażeń. Niektórzy nawet pozazdrościli Mu takiej siły i energii w działaniu. Filmy dostaliśmy dzięki uprzejmości Miłka i Jego mamy- Pani Kamili, za co serdecznie dziękujemy. J

29 listopada społeczność szkolna miała przyjemność uczestnictwa w koncercie charytatywnym dla Adasia, który ma dystrofię mięśniową i jest naszym kolegą z Piątki. Widownia w Ostrowskim Centrum Kultury była wypełniona po brzegi. Świetnie bawiliśmy się przy muzyce z Paulą Pływaczyk oraz Alicją Janosz i Zespołem. Celem było zebranie jak największej kwoty na rehabilitacją chłopca.  Byliśmy razem dla Adama!

Zakończenie przypadło 30 listopada w Andrzejki. Nie mogło obejść się bez wróżb i złotych myśli. Uczniowie klas integracyjnych roznosili balony z wróżbami swoim kolegą i koleżankom. A na koniec dnia ze złotymi myślami wybrali się do wszystkich pracowników Szkoły.

Już dziś czekamy z niecierpliwością na następny rok i kolejne pomysły Zespołu ds. Integracji. J