„Tydzień chleba na zakwasie”

Data: 7 listopada, 2011

Fundacja “Dobre Życie” po raz trzeci zorganizowała kampanię pod hasłem „Tydzień chleba na zakwasie”. Patronatu kampanii udzieliło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa. Celem tejże kampanii jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie wypiekanego tradycyjnymi metodami. W związku z tym klasy IIIa, IIIc, IIIe  wraz z wychowawcami Beatą Olszak, Jolantą Urbanowicz i Anną Karpińską odwiedziły piekarnię MIMA mieszczącą się przy ul. Prof. Kaliny 47 w Ostrowie Wielkopolskim. Ponieważ była to już druga wizyta dzieci w tejże piekarni (pierwsza miała miejsca w “zerówce”), dzieci przypomniały sobie cykl produkcyjny chleba oraz sposób jego wypiekania. Największą atrakcją tejże wycieczki była możliwość samodzielnego przygotowania pieczywa do wypieku. Sprawiło to dzieciom wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy. Efektem końcowym była oczywiście jego degustacja.