“Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”

Data: 22 kwietnia, 2013

Finał powiatowy XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod tytułem “Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.

Podsumowanie powiatowego etapu XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, przebiegającego pod hasłem ,,Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!”, odbyło się 16 kwietnia 2013 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Finał powiatowy konkursu przebiegał pod patronatem Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego. Zaproszonych gości przywitał Komendant PSP Andrzej Morta, przybliżając zebranym tematykę i skalę zagrożenia wynikającego z zatrucia tlenkiem węgla. Hasło towarzyszące tegorocznej edycji konkursu nie było łatwym dla dzieci tematem, ale motywującym do głębszego zainteresowania problemem oraz sposobem zapobiegania zagrożeniom. W kategorii klas I – III, II miejsce zdobyła Marysia Kubacka, uczennica klasy I c – opiekun Anna Karpińska. Laureaci otrzymali nagrody z rąk Komendanta PSP Andrzeja Morty i Komendanta Powiatowego OSP Przemysława Kaźmierczaka. Prace finałowe zostały przesłane do Poznania, gdzie wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich – trzymamy kciuki za Marysię!

Po zakończeniu części oficjalnej laureaci mieli okazję zwiedzić Komendę PSP.