“Troska o dzieci jest jednym ze sposobów troszczenia się o siebie samego”

Data: 7 listopada, 2011

Nasza placówka jako pierwsza w mieście pozyskała środki z rządowego programu „Radosna Szkoła” na budowę placu zabaw dla najmłodszych uczniów szkoły. Dzięki otrzymanej dotacji powstał  nowoczesny, wielobarwny i bezpieczny plac zabaw, przystosowany dla osób niepełnosprawnych, co jest nie bez znaczenia dla szkoły z klasami integracyjnymi. Plac wyposażony jest w  kilka huśtawek, urządzenia do wspinania, liny, zjeżdżalnie. Wszystkie urządzenia są certyfikowane, odpowiednio zabezpieczone i postawione na specjalnym podłożu chroniącym w razie upadku. Całkowity koszt zadania to ok. 150 tys. złotych, połowa tej kwoty została sfinansowana przez organ prowadzący szkołę Miasto Ostrów Wielkopolski. W dniu 3 listopada w obecności radnych oraz zaproszonych gości uroczystego otwarcia nowego obiektu dokonali Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak oraz Dyrektor szkoły Dorota Cieśla. Całość uroczystości uświetnił sportowy program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego.