TO ŚWIĄTECZNY CZAS…

Data: 12 grudnia, 2016

We wtorek 6 grudnia dzieci z klasy I b integracyjnej wraz z wychowawczyniami: p. Ireną Treska i p. Danutą Adamik wzięły udział w warsztatach zdobienia pierników. Warsztaty prowadzone były przez pracowników Kawiarni Rodzinnej, mieszczącej się w pobliżu szkoły, na ul. Kaliskiej. Nie było to takie łatwe zadanie, jednak zakończone sukcesem. Każdy wzór był niepowtarzalny. Wizyta w kawiarni – to również okazja do wspólnej zabawy, a zdobione przez dzieci pierniki, to doskonały mikołajkowy upominek dla członków rodziny.

W godzinach popołudniowych dzieci z klasy I a, I b integracyjnej oraz  oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego wzięły udział w uroczystym rozświetleniu lampek na choince, przy ostrowskim Ratuszu. Dokonała tego, przy pomocy czarodziejskiej różdżki Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – pani Beata Klimek. Kolejną atrakcją dla dzieci było przedstawienie pt „Magia Prezentów” w Ostrowskim Centrum Kultury. Okazuje się, że niesienie pomocy innym, miłość, przyjaźń, dobroć mogą być doskonałym prezentem i to nie tylko od święta. Wspólne zaśpiewanie piosenki oraz słodycze od Mikołaja zakończyły dzień mikołajkowych niespodzianek.