TEATR JEST NAJWAŻNIEJSZĄ RZECZĄ NA ŚWIECIE – Internetowy teatr dla szkół

Data: 3 grudnia, 2013

TEATR JEST NAJWAŻNIEJSZĄ RZECZĄ NA ŚWIECIE, GDYŻ TAM POKAZUJE SIĘ LUDZIOM, JAKIMI MOGLIBY BYĆ, JAKIMI PRAGNĘLIBY BYĆ, I JAKIMI SĄ.

 Spektakl „Tymoteusz wśród ptaków” w reżyserii Arkadiusza Klucznika wystawiono w Teatrze Andersena już wielokrotnie. Piątkowe spotkanie miało wyjątkowy przebieg, ponieważ na sali pojawiło się pięć kamer telewizyjnych, a dzięki Internetowi bajkę obejrzało kilka tysięcy uczniów w całej Polsce, między innymi uczniowie z naszej szkoły. To już po raz kolejny mogliśmy, pozostając w szkole, obejrzeć przedstawienie teatralne, dzięki ogólnopolskiemu projektowi Internetowy Teatr TVP dla szkół, organizowany przez telewizję publiczną oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

Z dużym zainteresowaniem uczniowie klas IIa, IId, IVd i Vc oglądali spektakl, którego bohaterem był miś Tymotesz, który mieszka w lesie razem z tatą. Miś ten pewnego dnia znajduje porzucone jajo i postanawia je wysiedzieć. Okazuje się, że jest to jajko podrzucone przez kukułkę. W bajce pojawia się też czarny charakter – lisica, który chce zjeść jajko. Przedstawiona historia jest pełna emocji, uczy tolerancji, odpowiedzialności oraz zaufania.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie, ponieważ mamy świadomość tego, że:  „Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą”. Z możliwości obejrzenia sztuki na żywo skorzystamy jeszcze nie raz. Zachęcamy do tego również innych, gdyż jest to niesamowita przygoda.