Tam, gdzie cały rok kwitną kwiaty…

Data: 6 listopada, 2016

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy I b integracyjnej wraz z wychowawczyniami p. Ireną Treska i p. Danutą Adamik udali się na wycieczkę do firmy ogrodniczej Państwa Grzelaków, mieszczącej się w sąsiedztwie naszej szkoły. Po terenie zakładu oprowadzał nas właściciel. Dzieci miały okazję obejrzeć galerię ozdobnych drzew, krzewów oraz kwiatów. Zajrzeliśmy również do szklarni, gdzie w odpowiednich warunkach prowadzona jest hodowla roślin od nasionka, do wykształcenia się pąków kwiatowych. Na końcu dyskretnie zajrzeliśmy do kwiaciarni, w której można zakupić pojedyncze kwiaty, bądź ich wielobarwne kompozycje. Dowiedzieliśmy się, czego potrzebują rośliny do życia i rozwoju, poznaliśmy pracę ogrodnika.