“TAK NIEWIELE NAS RÓŻNI” GALA DZIESIĘCIOLECIA INTEGRACJI

Data: 28 listopada, 2011

Niepełnosprawni – normalna sprawa!

Niepełnosprawni – normalna rzecz!

Nie wszystkim dane zdrowie i sława

Nie można w życiu wszystkiego mieć!

 

W piątkowy wieczór słowa te rozbrzmiały w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 podczas uroczystej gali kończącej obchody tegorocznych Dni Integracji. Jednocześnie było to uroczyste podsumowanie dziesięciolecia istnienia integracji w tej placówce.

W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pan Jarosław Urbaniak, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu Pan Aleksander Ziobro, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Pan Lech Górski, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Pan Andrzej Kornaszewski, naczelnik Wydziału Edukacji Pani Marlena Maląg, prezes Stowarzyszenia Rodzin na Rzecz Osób z Niedosłuchem Pan Leszek Kasprzak, dyrekcja wraz z Zespołem ds. Integracji przy Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, którzy kilkakrotnie podkreślali rolę integracji w procesie nauczania oraz korzyści z niej płynące – zarówno dla uczniów zdrowych jak i niepełnosprawnych.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas integracyjnych – Ib, IIb, IIIb i IVb – którzy swoje talenty prezentowali nie tylko przed zaproszonymi gośćmi, ale i przed rodzicami, nauczycielami oraz absolwentami i ich bliskimi.

Goście zapoznali się z krótką historią integracji w naszej szkole, jej założeniami i ideami oraz sposobami pracy w oddziałach tego typu. Później nadszedł czas na refleksje i chwile wzruszenia, których dostarczyły krótkie wystąpienia przygotowane przez przedstawicieli absolwentów klas integracyjnych – dziś już gimnazjalistów i licealistów.

Gala stała się również okazją do tego, aby Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Zespół do spraw Integracji podziękowali za wsparcie oraz pomoc w codziennej pracy z dziećmi z klas integracyjnych. Na ręce Prezydenta Miasta złożony został list oraz pamiątkowa statuetka.

Na zakończenie nadszedł czas na gratulacje, które otrzymała szkoła od Prezydenta Pana Jarosława Urbaniaka oraz wspólne spotkania przy kawie i jubileuszowym torcie.