Szpikowa Paczka

Data: 2 listopada, 2017

W październiku uczniowie klasy 3a i ich rodzice podjęli pomysł jednej z mam – pani Marty Wawrzyniak – i przystąpili do kolejnej akcji charytatywnej. Tym razem postanowiliśmy wspomóc Fundację „Dar Szpiku”. Drużyna Szpiku zajmuje się zachęcaniem ludzi do rejestrowania się, aby w razie potrzeby pobrać od nich szpik dla bliźniaka genetycznego.

Bardzo często z chorobą szpiku walczą dzieci. Zdarza się, że w szpitalu spędzają długie tygodnie lub miesiące, a miejsce to staje się ich domem. Aby umilić im pobyt w szpitalu, i żeby zapomniały choć na chwilę o chorobie, postanowiliśmy ogłosić zbiórkę zabawek, kredek, książek, gier, słodyczy itp. Akcja ta wciąż trwa, podarunki można składać w klasie 204.

Przede wszystkim 31 października w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny, polegający na sprzedaży przez uczniów klasy 3a wśród  uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły babeczek (muffinek), upieczonych przez Pracownię Tortów Artystycznych – Torty z Pasją. Na stoisku był też szeroki wybór dyń ozdobionych przez uczniów naszej klasy oraz ich rodziców. Dzięki zaangażowaniu zarówno twórców, sprzedawców jak i kupujących udało nam się uzyskać kwotę  aż 1127 zł. Za te pieniądze zostaną zakupione produkty, potrzebne dla dzieci na „Szpikową Paczkę”: zabawki, artykuły papiernicze, środki spożywcze i chemiczne. Podarunki od naszej klasy zostaną zawiezione do Poznania do Fundacji “Dar Szpiku”, którą prowadzi grupa wolontariuszy Drużyna Szpiku. Następnie wszystkie zebrane przez fundację dary zostaną podzielone na dwa oddziały onkologiczne ze szpitala klinicznego im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej 27/33 w Poznaniu.