Szpikowa Paczka

Data: 5 grudnia, 2017

W październiku tego roku uczniowie klasy 3a wraz z rodzicami oraz wychowawczynią przystąpili do kolejnej akcji charytatywnej. Tym razem postanowiliśmy wspomóc Fundację „Dar Szpiku”.

W związku z tym 31 października w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny, polegający na sprzedaży przez uczniów klasy 3a wśród uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły babeczek (muffinek) oraz ozdobnych dyń. Dzięki dużemu zaangażowaniu udało nam się uzyskać kwotę aż 1127 zł. Za te pieniądze zostały zakupione produkty, potrzebne dla dzieci na „Szpikową Paczkę”: zabawki, artykuły papiernicze, koce, środki spożywcze i chemiczne. Poza tym uczniowie naszej klasy oraz szkoły dołączyli się do tej zbiórki, dostarczając zabawki, materiały papiernicze, gry, puzzle, itp. Wszystkie podarunki zostały zawiezione przez Oskara oraz jego mamę – Martę Wawrzyniak, do Poznania do Fundacji “Dar Szpiku”, którą prowadzi grupa wolontariuszy Drużyna Szpiku. Zebrane przez fundację dary zostaną podzielone na dwa oddziały onkologiczne ze szpitala klinicznego im. Karola Jonschera przy ul. Szpitalnej 27/33 w Poznaniu.

Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy obdarować chore dzieci, dla których szpital staje się często drugim domem. A jeszcze bardziej cieszy fakt, że stało się to na kilka dni przez wyczekiwanym przez wszystkie dzieci Mikołajem.