Szóstoklasiści w Internetowym Teatrze TVP

Data: 19 stycznia, 2014

Autorski Projekt „Internetowy Teatr TVP dla szkół” jest realizowany przez Telewizję Polską wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

16 stycznia, punktualnie o godzinie 10.00, za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej uczniowie klas VI przenieśli się do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku i obejrzeli pierwszy w tym roku spektakl pt. „Momo”.

Znakomita adaptacja książki Michaela Ende dotyka jednego z najważniejszych problemów współczesnego świata – braku czasu. Personifikacją pożeraczy czasu są Szarzy Panowie, przebiegli złodzieje, którzy bezlitośnie odkupują godziny, a nawet minuty życia od dorosłych, chcąc w przyszłości przejąć panowanie nad ich czasem. Walkę z nimi podejmuje bezdomna dziewczynka – tytułowa Momo.

Grany na żywo spektakl dostarczył widzom wielu wrażeń oraz pozwolił utrwalić podstawowe pojęcia z zakresu wiedzy o teatrze. Projekt, którego ideą jest dotarcie z kulturą i sztuką do młodej widowni przy wykorzystaniu Internetu, spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.