Szlakiem ostrowskiego modernizmu

Data: 1 października, 2017

17 września br. klasy integracyjne wzięły udział w grze miejskiej „Szlakiem ostrowskiego modernizmu” przygotowanej przez  grupę Archi B U N T wraz z gronem nauczycieli pracujących w klasach integracyjnych. Rankiem sześć grup wyruszyło z książeczkami w rękach na dwie trasy. Przewodnikiem był Charles-Édouard Jeanneret-Gris (uffff… bardziej znany jako Le Corbusier), który zaszczycił swoją obecnością nasze miasto i oprowadził grupy ciekawskich szlakiem ostrowskiego modernizmu. Obok pereł naszej lokalnej architektury uczestnicy spotkali parę dziwnych osobistości. Na dworcu Podróżny z walizką, zniecierpliwiony i poirytowany faktem, że w roku 64 (tak, tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym czwartym!) uciekł mu pociąg do Warszawy, pohukiwał na dzieci (ciekawe, czy biedak nadal tam czeka…). Pod bankiem pieniędzmi szastała tajemnicza Dziewczyna (obrabowała bank czy co?! ). Kto się załapał na plik banknotów, ten na stoisku przy Megasamie mógł kupić pyszne jabłka. Nasi gracze zmierzyli też długością swoich ramion Urząd Miasta i z własnych ciał na terenie basenu miejskiego ułożyli napis MODERNIZM.

Po powrocie do szkoły czekał na nich stos kartonów i kolejne zadanie do wykonania. Z werwą zabrali się do roboty. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

Projekt zrealizowano dzięki dofinansowaniu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.