Szlachetne i wielkie serca z „Piątki” z wizytą u małych pacjentów

Data: 18 grudnia, 2011

W czwartek 15 grudnia uczniowie klasy VI c wybrali się z niecodzienną wizytą do szpitalika dziecięcego mieszczącego się przy ul. 3 Maja w Ostrowie Wielkopolskim.

Od wielu lat Szkolne Koło PCK pod kierunkiem Moniki Wawrzyniak współpracuje z oddziałem dla dzieci przewlekle chorych i z rehabilitacją, przekazując dzieciom potrzebującym dary serca w postaci paczek ze słodyczami oraz gier i puzzli.

W tym roku poszerzony został zakres naszej współpracy. Poza zbiórką darów przygotowane zostały jasełka. Uczniowie klasy VI c pod kierunkiem pani Małgorzaty Szczepaniak i pani Marii Juśkiewicz wcieli się w role Jezusa, Maryi, Józefa, aniołków, pastuszków, trzech króli i zwiastowali Dobrą Nowinę. Publiczność była wzruszona i zachwycona.

Nie zabrakło gromkich oklasków po zakończonym występie oraz podziękowań za przybycie i zaproszenia na spotkanie w przyszłym roku. Po jasełkach rozdano paczki ze słodyczami. Świąteczny nastrój sprzyja integracji i chęci dzielenia się z innymi, dlatego nasza szkoła może być dumna z tak wyjątkowej współpracy.