SZLACHETNA PACZKA Z PIĄTKI

Data: 7 grudnia, 2011

W rolę prawdziwych świętych Mikołajów wcielili się uczniowie klas IVc, Vc, VId, VIc, VIa, którzy postanowili przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA.

Mali darczyńcy wraz z wychowawcami wybrali z ostrowskiej bazy danych dwie rodziny, którym pomogą w zorganizowaniu Świąt Bożego Narodzenia oraz polepszeniu warunków życiowych. W krótkim czasie dzieci zebrały produkty żywnościowe, środki czystości, nową odzież i buty, zabawki, przybory szkolne oraz artykuły wyposażenia mieszkań. Wszystkie rzeczy zostaną świątecznie zapakowane i w najbliższą sobotę dostarczone do opiekunów wybranych rodzin.

Klasy odwiedziła też wolontariuszka opiekująca się jedną z rodzin – pani Magdalena Pogoda, która opowiedziała o swojej pracy oraz idei SZLACHETNEJ PACZKI.

Udział w akcji wpisał się w Szkolne Dni Wolontariatu.