SZLACHETNA PACZKA od klasy VI d

Data: 28 grudnia, 2016

W grudniu w Ostrowie Wielkopolskim realizowana była Ogólnopolska Akcja „Szlachetna Paczka”, którą wspiera wielu znanych Polaków – między innymi sportowców i aktorów. W tegorocznej XVI edycji „Szlachetniej Paczki” uczestniczyła klasa 6d z rodzicami i wychowawcą. Jej głównym założeniem było przekazanie konkretnej pomocy bezpośrednio potrzebującym. Dzięki bazie internetowej mali darczyńcy dowiedzieli się, jakie są potrzeby wybranej przez nich i ich rodziców rodziny. W związku z tym klasę odwiedziła pani Marysia, wolontariuszka, która opowiedziała uczniom o swojej pracy i potrzebach wybranej rodziny. W krótkim czasie w sali 116 znalazły się produkty żywnościowe, środki czystości artykuły papiernicze i wymarzone prezenty.  W sumie rodzice wraz z dziećmi przygotowali 11 paczek, które w sobotni poranek wspólnie zapakowali i zawieźli do magazynu w Domu Katechetycznym przy ulicy Gimnazjalnej 1. Tam wolontariusze z entuzjazmem przywitali oklaskami grupę z „Piątki”, następnie poczęstowali kawą i ciastkiem, dziękując za włączenie się do tego przedsięwzięcia. Postanowiliśmy, że jeśli zostaniemy w tej szkole, to w następnym roku też wesprzemy tę akcję – powiedziały uczennice klasy VI d.