Szkolny wolontariat organizatorem warsztatów dla podopiecznych Domu Dziennego Pobytu

Data: 25 lutego, 2014

Dnia 25 lutego uczniowie oraz rodzice działający w szkolnym wolontariatu “Pomocna dłoń”, odwiedzili podopiecznych Domu Dziennego Pobytu, mieszczącego się w budynku MOPSU przy ul. Limanowskiego.

Tegoroczne karnawałowe spotkanie pt. “Podróż do potrzebujących” miało charakter warsztatowy.

Pierwsza część zajęć była dla seniorów okazją do wspomnień z dzieciństwa oraz młodości, natomiast dla małych wolontariuszy wspaniałą lekcją na temat sposobów udzielania pomocy w czasach dla nich bardzo odległych – związanych min z okresem wojny i okupacji .

Drugą część zajęć stanowiły zajęcia warsztatowe, podczas których zarówno wolontariusze jak i seniorzy prezentowali swoje umiejętności aktorskie.

Kulminacyjnym punktem spotkania było wspólnie z seniorami utworzenie lokomotywy i wagonów, czyli pociągu, którym podróżowały osoby pragnące w różny sposób pomagać innym ludziom.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wolontariuszy oraz podopiecznych Domu Dziennego Pobytu.

Organizatorką warsztatów była opiekunka szkolnego wolontariatu Renata Jelak- Henschel.