SZKOLNY SKILLS CHALLANGE W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Data: 21 października, 2014

W poniedziałek 27 października br., w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim gościć będą przedstawiciele Fundacji Marcina Gortata.

W ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki – „Stop zwolnieniom z WF-u” oraz programu Fundacji MG13 – „Szkolny Skills Challange” (Mierz Wysoko) w hali sportowej SP nr 5, przedstawiciele Fundacji przeprowadzą test sprawnościowy.

Nasza szkoła wybrana została do grona szczęśliwych placówek z całej Polski, które ubiegały się o zorganizowanie testu.

W teście sprawnościowym z elementami gimnastyki, koszykówki i piłki nożnej weźmie udział 40 najbardziej usportowionych uczniów szkoły.

Uczestnikami mogą być zarówno dziewczynki jak i chłopcy klas IV – VI. Eliminacje wewnątrzszkolne odbywają się już na lekcjach wychowania fizycznego.

Najlepsi uczniowie tego sprawdzianu sprawności fizycznej otrzymają nagrody.

Fundacja MG13 przygotowała nagrodę główną dla zwycięzcy całej edycji: wyjazd do USA na mecz NBA i spotkanie z Marcinem Gortatem dla najlepszego zawodnika konkursu oraz jego nauczyciela wychowania fizycznego.