Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Data: 18 listopada, 2014

                                             Książka – to mistrz, co darmo nauki udziela,

kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela (…)

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 17 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w głośnym czytaniu. Specjalnie na tę okazję przygotowali fragmenty swoich ulubionych książek. Zmagania otworzyła pani dyrektor Dorota Cieśla, która życząc wszystkim powodzenia, podkreśliła, że czytanie rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje satysfakcję. Wśród najładniej czytających znaleźli się: Jakub Marcinkowski z IV b, Marcelina Głowacka z V d i Joanna Skoczylas z VI d. Mistrzem Pięknego Czytania została Joanna Skoczylas. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki.