Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Data: 23 maja, 2019

17 maja 2019 roku, po raz kolejny w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowań literaturą dziecięcą i młodzieżową, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, rozumienie czytanego tekstu.  Przeznaczony był dla uczniów klas IV, V, VI, VII. Każdą klasę reprezentował uczeń z numerem 8 w dzienniku lekcyjnym. W konkursie  wzięli udział także uczniowie ze Szkolnego Klubu Czytelniczego. Uczestnicy czytali fragmenty z książek:  Babcia Rabuś”, „Pan samochodzik”, „Klątwa Tytana”, „Ostatni Olimpijczyk”, ”Mitologia”. Komisja w składzie p. Alicja Krawiec, p. Martyna Sobczak, p. Kazimiera Grzegorczyk  wyłoniła „Mistrza Pięknego Czytania”

Mistrzem Pięknego Czytania klas czwartych został Kubiak Maciej, uczeń z  klasy IV b.

Mistrzem Pięknego Czytania klas piątych została Olejnik Lena, uczennica z klasy V c.

Mistrzem Pięknego Czytania klas szóstych został Domagała Igor, uczeń z  klasy VI a. 

Mistrzem Pięknego Czytania klas siódmych została Pawlak Weronika, uczennica z  klasy VIIa.

Mistrzem Pięknego Czytania Szkolnego Klubu czytelniczego została Olejnik Lena, uczennica z klasy V c.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużymi umiejętnościami oraz ogromną wrażliwością.