Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Data: 20 maja, 2018

14 maja 2018 roku, po raz kolejny w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytani. W tym roku przebiegał pod hasłem: „Książki naszych rodziców i dziadków”. Celem konkursu było doskonalenie techniki czytania, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa oraz  przybliżenie literatury dziecięcej. Przeznaczony był dla uczniów klas IV, V i VI. W konkursie wzięło udział po dwoje uczniów najlepiej czytających z klas. Uczestnicy czytali wybrane i przygotowane przez siebie teksty- fragmenty z „Książek rodziców i dziadków”. Czas czytania to około 3 minut. W przerwie konkursu, komisja składająca się z nauczycieli polonistów wyłoniła „Mistrza Pięknego Czytania” z każdego poziomu klas.

Mistrzem Pięknego Czytania klas czwartych została Nikola Juszczak, uczennica klasy IV d.

Mistrzem Pięknego Czytania klas piątych została Julia Stojanowska, uczennica klasy V c.

Mistrzem Pięknego Czytania klas szóstych została Martyna Florczak, uczennica klasy VI b.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w konkursie, oraz słodkie co nieco…

Podczas czytania książek wszyscy uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami oraz ogromną wrażliwością.