Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

Data: 24 maja, 2017

22 maja 2017 roku w stołówce Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Uczestników konkursu powitała pani dyrektor Dorota Cieśla, życząc powodzenia oraz rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Celem konkursu było doskonalenie techniki czytania, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa oraz  poznawanie nowości z literatury dziecięcej, Przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI, przebiegał w dwóch etapach: do pierwszego etapu przystąpiły osoby z przygotowanym przez siebie tekstem, do drugiego etapu przeszli uczniowie najlepiej czytający. Uczestnicy losowali numery fragmentów tekstu z książek „Z przygód krasnala Hałabały”, „Sposób na Alcybiadesa”, „Opowieści o pilocie Pirxie”.  Komisja składająca się z  nauczycieli języka polskiego, wybrała Mistrza Pięknego Czytania  2017 roku. Mistrzem Pięknego Czytania klas czwartych został Stanisław Sępołowicz  z IV c, Mistrzem Pięknego Czytania klas piątych została Oliwia Łukomska z klasy V c, Mistrzem Pięknego Czytania klas VI został Jakub Marcinkowski z klasy VI b. Wszyscy uczniowie spisali się znakomicie, przepięknie przeczytali przygotowane teksty. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i słodkie co nieco… Organizatorami konkursu była biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami języka polskiego.