Szkolny konkurs “MAM TALENT”

Data: 5 lutego, 2012

We wrześniu 2011 roku rozpoczął się w naszej szkole konkurs „MAM TALENT”. Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności dzieci oraz wychwytywanie młodych talentów. Konkurs składa się z kilku etapów, w których zostają wyłonieni najlepsi uczniowie w poszczególnych kategoriach – takich jak: śpiew, plastyka, taniec, recytacja, gra na instrumencie. Dzieci przygotowują się w swojej wybranej kategorii, następnie prezentują się przed komisją składającą się z 7 osób, wśród których znajdują się specjaliści z takich kategorii jak: sztuka, muzyka, specjalista od emisji głosu i teatru.
Pierwsze przesłuchanie odbyło się 19 grudnia 2011 roku. Wzięło w nim udział 7 prezentacji, jury wybrało najlepsze. Do półfinału przeszli:
•    Jakub Majchrzak z II d w kategorii – recytacja
•    Kornelia Hudzińska z VI a  w kategorii – śpiew
•    Barbara Majchrzak z V c w kategorii – śpiew
•    KPW DANCE z klasy II d w składzie : Weronika Stefaniak, Karolina Florczak i Paweł Okrój – w kategorii taniec

Kolejne przesłuchanie odbyło się 16 stycznia 2012 roku. Przedstawiono 10 prezentacji. Zwycięzcami tego etapu konkursu zostali:
•    Joanna Derezińska z klasy VI d – w kategorii – śpiew
•    Julianna Ashaolu z klasy VI a –w kategorii – śpiew
•    Martyna Zielezińska z klasy III a – w kategorii –śpiew
•    Joanna Skoczylas z klasy III e w kategorii – śpiew
•    Joanna Skoczylas , Kamila Abdullaeva z klasy III e – w kategorii – gra na instrumencie

Trzecie przesłuchanie miało miejsce 30 stycznia 2012 roku. Jury obejrzało 4 prezentacje.
Tym razem do półfinału zakwalifikowali się:
•    Jagoda Janicka z klasy III d – w kategorii – taniec
•    Konstancja Radiczew, Weronika Szymczak z klasy V c – w kategorii – taniec
•    Aleksandra Wojtczak, Laura Izydorska, Katarzyna Woźniak z klasy III c – w kategorii – taniec
•    Kacper Kaczmarek z klasy III e  – w kategorii – gra na instrumencie

Dnia 27 lutego o godzinie 17.00 odbędzie się ostatnie przesłuchanie do konkursu. Tym razem jury będzie oceniać prace plastyczne naszych szkolnych artystów.
Wszyscy uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do następnego etapu wezmą udział w przesłuchaniach półfinałowych dnia 12 marca 2012 roku.
A już 21 marca 2012 wielki FINAŁ konkursu MAM TALENT. Trzymajcie kciuki za naszych artystów!!! ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA !!!