Szkolny konkurs klas VI „Jestem Europejczykiem”

Data: 20 czerwca, 2012

20 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się szkolny konkurs dla klas VI pod hasłem „Jestem Europejczykiem”. Trzyosobowe drużyny czterech szóstych klas rywalizowały z sobą o tytuł znawcy Unii Europejskiej i państw do niej należących.

Konkurs przebiegał pod hasłem zabawy, uczniowie rozpoznawali państwa UE na mapie, określali ich stolice, flagi, zabytki, posługiwali się powitaniami w różnych językach, odpowiadali na pytania quizowe oraz kojarzyli specyficzne dla danego kraju elementy kultury i tradycji.

Wiedza wszystkich uczniów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, toteż do końca niewiadomą był zwycięzca. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy VI c: Mikołaj Leki, Michał Sobolewski, Krzysztof Zieliński, drugie miejsce klasa VI a: Arkadiusz Brudło, Michał Jakubek, Kacper Zarzeczny, trzecie miejsce klasa VI d: Witold Mazurek, Kacper Izydorski, Maciej Pruski, czwarte miejsce drużyna VI b, którą reprezentowały: Karolina Ampuła, Anna Kucharska oraz Natalia Jarczak.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.