Szkolny Dzień Wolontariusza

Data: 2 grudnia, 2018

Dnia 29 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Wolontariusza. W tym dniu gościliśmy w szkole Panią Anię – wolontariuszkę pracującą charakterze pielęgniarki w Afryce.

W spotkaniu z niezwykłym gościem wzięły udział klasy integracyjne 2b, 3b, wolontariusze z szkolnego koła „Pomocna dłoń” oraz przedstawiciele kla 4-6.

Dla wyjątkowego gościa wolontariusze z naszej szkoły przygotowali, krótki program artystyczny. O tym jak ważna jest bezinteresowna pomoc bliżnim w swojej piosence przedstawiła Oliwia Łukomska. Natomiast Olga Kazowska i Tobisz Ryl  przedstawili pracę wolontariuszy w swoich autorskich wierszach.

Druga część spotkania miała charakter warsztatowy, na których uczestnicy wykonywali serca na szkolną akcję „Szlachetne serce”.

Kulminacyjnym punktem spotkania było przekazanie pani Ani podarunku od uczniów naszej szkoły – środków opatrunkowych, które zebraliśmy od społeczności uczniowskiej.

Za wsparcie akcji i pomoc w organizowaniu Dnia wolontariusza szczególnie dziękujemy Pani Annie Gąsiorek wraz z synami Jasiem i Pawłem oraz pani Małgorzacie Sobczak i jej córce Idze, które od swoich rodzin indywidualnie przygotowały prezent dla dzieci z Afryki.

Wyrazy podziękowania, za pomoc kierujemy również w stronę Pani Justyny Kazowskiej.

Za wsparcie akcji dziękuję wszystkim uczniom oraz wychowawcom klas.