Szkolny Dzień Muzyki

Data: 8 października, 2012

Dnia 1 października 2012r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 kolejny, XVIII koncert z okazji Szkolnego Dnia Muzyki. W tym dniu muzyka ma swoje święto na całym świecie.

W szkolnym koncercie zaprezentowali się młodzi artyści, którzy rozwijają swoje zdolności muzyczne podczas zajęć w szkole, poza szkołą w Zespole Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy – Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Młodzieżowym Domu Kultury, szkolnych kół zainteresowań, indywidualnych lekcji gry na instrumentach muzycznych oraz śpiewu.

W tym roku prezentacje muzyczne przygotowało 20 uczniów:

Bartosz Kaczmarek, Jakub Szymankiewicz, Grzegorz Piec, Kacper Kaczmarek, Kamila Abdullaeva, Joanna Skoczylas, Julia Szczepaniak, Wiktoria Ratajczak, Weronika Sołtysiak, Julia Kędzierska, Marcjanna Klusak, Konrad Klusak, Marcelina Głowacka, Bartosz Michalski, Zofia Kondal, Weronika Szymczak, Natalia Stodolna, Natalia Piwek, Marta Śron, Konstancja Radiczew. Można było usłyszeć utwory wykonywane na skrzypcach, pianinie, akordeonie, flecie, gitarze klasycznej. Nie zabrakło również wokalistów oraz tancerzy.

Repertuar koncertu był bardzo zróżnicowany, każdy słuchacz mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Publiczność obdarowała występujących gorącymi brawami, doceniając wysiłek i zaangażowanie uczniów w pracę nad rozwijaniem swoich talentów.

Koncert prowadzili: Zofia Kaszyńska i Mikołaj Gryczka.

Wszyscy otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły – Pani Doroty Cieśli pamiątkowe dyplomy oraz róże. Dyrektor Szkoły złożyła podziękowania za wspaniały koncert młodym artystom, rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom, którzy dbają o zorganizowanie corocznego Święta Muzyki: p. Januszowi Gajnemu, p. Irenie Tresce, p. Ewie Kaczmarek.