Szkolne Święto Muzyki

Data: 13 października, 2013

8 października 2013r. późnym popołudniem odbył się w naszej szkole kolejny, XIX Koncert z okazji Szkolnego Dnia Muzyki. Piękny, jesienny dzień sprzyjał rozmarzeniu i wsłuchaniu się w melodie prezentowane przez naszych uczniów. Z dala od codziennego zgiełku, staliśmy się wykwintnymi uczestnikami „muzycznej uczty”.

W szkolnym koncercie zaprezentowali się młodzi artyści, którzy rozwijają swój talent i zdolności muzyczne podczas zajęć dodatkowych w Zespole Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Ostrowskim Centrum Kultury, Młodzieżowym Domu Kultury, szkolnych kół zainteresowań, indywidualnych lekcji gry na instrumentach muzycznych oraz śpiewu, pod czujnym okiem i uchem nauczycieli specjalistów.

W tym roku prezentacje muzyczne przygotowało 18 uczniów: Grzegorz Piec (gitara klasyczna), Kacper Kaczmarek (akordeon), Zofia Kaszyńska (pianino), Ewa Kaszyńska (pianino), Kamila Abdullaeva (flet poprzeczny), Joanna Skoczylas (pianino), Marta Kryjom (flet poprzeczny) Wiktoria Ratajczak (skrzypce), Weronika Sołtysiak (śpiew z akompaniamentem gitary) Bartosz Michalski (gitara klasyczna), Jędrek Walczak (gitara klasyczna), Bartosz Kozioł (gitara klasyczna), Weronika Przybylska (pianino), Martyna Zielezińska (skrzypce), duet w składzie: Kamila Brzezińska i Andżelika Nawrocka (śpiew akompaniamentem gitar akustycznych), Jakub Majchrzak (perkusja) oraz Julia Pastok (śpiew). Można było usłyszeć utwory wykonywane na skrzypcach, pianinie, akordeonie, flecie poprzecznym, gitarze klasycznej, gitarze akustycznej, perkusji. Nie zabrakło również wokalistów.

Repertuar koncertu był bardzo zróżnicowany, każdy słuchacz mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Jak to na koncertach, było także „mocne uderzenie” w wykonaniu perkusisty. Publiczność obdarowała występujących gorącymi brawami, doceniając wysiłek i zaangażowanie uczniów w pracę nad rozwijaniem swoich talentów.

Po muzycznych ścieżkach prowadziły nas w tym roku siostry- nierozłączki: Bogna i Hania Marciniak, które swoimi ciepłymi zapowiedziami dodawały otuchy występującym, a brawa, płynące z widowni zachęcały do udanych prezentacji.

Wszystkim młodym muzykom wicedyrektor szkoły Pani Donata Malinowska- Reszel wręczyła pamiątkowe dyplomy. Złożyła podziękowania za wspaniały koncert młodym artystom, rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom- organizatorom corocznego muzycznego spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki: p. Irenie Tresce, p. Ewie Kaczmarek, p. Janowi Gajnemu.